Dil Seçiniz
WhatsApp

Diş Estetiği

Diş Estetiği

ZİRKONYUM DİŞ
Zirkonyum Diş, klasik porselen köprü ve protezlerin alt yapısı olan gri metalin yerine kullanılan beyaz bir alaşımdır. Daha çok estetik amaçlı olarak, beyazlatma gibi metotlarla sonuca ulaşılamayan ileri derecedeki renkleşmelerde, kalıtsal yapı renkleşmelerin tedavisinde, ortodontik tedavinin tercih edilmediği diastema gibi ayrık veya az çapraşık, dönük dişlerde, rengi ve yapısı bozulmuş eski dolgulu, aşırı madde kaybı olan dişlerin restorasyonlarında, arka grup dişlerde köprü veya kaplama olarak, ön grup implant üstü protezlerde ve gülüş estetiğini düzenlemekte kullanılabilir.


PORSELEN DİŞ
Porselen Diş, dişlerin doğal görünümünü yeniden oluşturmak için kullanılan ince porselenlerdir; aynı zamanda, doğal diş minesine kıyasla güç ve esneklik sağlar. Hafif pozisyon değişikliği yapmak isteyen veya diş şeklini, boyutunu ve / veya rengini değiştirmek isteyenler için çoğu zaman tercih edilen malzeme olarak da tanımlanabilir.


LAMİNA DİŞ
Uygulama yapılan porselen, yapı olarak oldukça ince bir tabaka halinde hazırlanır. Bu sayede ışık geçirgenliği maksimum seviyeye yükselir ve doğal diş yapısına yakın bir çözüm oluşturur. Dişlerin aşındırılması oldukça hafif şekilde yapılır. Dişlerin küçültülmesi söz konusu değildir. Aşındırma işlemi, porselenin rahatça diş yüzeyine oturtulabilmesi için yapılır. Bu tedavi genellikle sigara, çay ve kahve gibi diş renginde değişime sebebiyet veren alışkanlıkları olan kişiler tarafından tercih edilir. Lamina diş kaplama, bir kez yapıldıktan sonra, diş yüzeyinde lekelenme veya sigara kullanımına bağlı renk değişimi yaşanmaz. Lamine kaplama yüzeyin direnci yüksektir. Aşınmalara karşı yüksek direnç sağlar. Doğru ve hassas şekilde yapıştırılmış, bakımı yapılan bir lamine diş, kendiliğinden düşmez. Sağlam ve dayanıklı malzemeden üretilirler.